Horní Bříza 22. – 24. 11. 2019

Pátek 22. 11. 2019

Tuto výpravu jsme jeli do Horní Břízy. Sraz jsme měli na Smíchovském nádraží, což jsem měl blízko. Když jsem vystoupil, vyjel jsem po eskalátorech a už jsem viděl Moudra, Janu, Osla, Netopýra a další. Po chvilce jsme vyrazili na nástupiště, kde jsme čekali na náš vlak do Plzně. Nastoupili jsme a dokonce jsme byli v kupéčku, ne na chodbě! Nu a tak jsme jeli, cesta nám ubyla rychle. Ve vlaku jsme si povídali i dělali blbosti (chudák pán, který tam s námi seděl). Dorazili jsme do Plzně a měli jsme 3 minuty na přestup. Utíkali jsme a stihli. Útulným vlakem jsme dojeli do Horní Břízy, cesta byla krátká a my ospalí, takže jsme zamířili rovnou do chaty. Chvilku jsme čekali, než dorazila paní, která nám předala klíče, přezuli jsme se a šli jsme si vybalit a najíst se. Potom jsme ještě hráli pár dobrých her, bylo už ale pozdě, tak jsme si vyčistili zuby a šli spát.

Matěj

Sobota 23. 11. 2019

Ráno jsme se probudili do trochu chladnějšího rána, protože přes noc vychladla kamna. Šli jsme dolů provést ranní hygienu a nasnídat se (marmáslo). Následně jsme si zabalili a vyrazili na vlak. Popojeli jsme asi tři zastávky a vydali se na cestu. Chtěli jsme navštívit arboretum, ale to bylo bohužel zavřené, tak jsme vyrazili trochu jinudy kolem jezera. Netrvalo dlouho a už jsme měli zastávku, neboť jsme potkali venkovní posilovnu a nutně jsme si potřebovali jít zablbnout. Pak jsme se vydali lesem cestou k rozhledně, která nebal daleko, takže jsme tam byli za chvíli. Tam jsme si zahráli pár her a najedli se. Kousek za rozhlednou jsme potkali Orbita se Seržantem, kteří nám šli naproti. Když jsme dorazili na chatu, bylo ještě hodně brzo, takže jsme hráli škatulka hejbejte se nebo novou hru s míčem. Když se začalo stmívat, bylo chvíli volno až do večeře (uzené s bramborem a špenátem). Potom jsme se přesunuli nahoru a zahráli si další hry, třeba na řečníky nebo hru se sirkami. Potom už ale bylo docela pozdě, a tak jsme šli spát.

ZA HŘÍŠNICI JANU OPĚT DOPSALA UCHECHT. (a Janě tímto odečítáme 50 bodů za již druhou nedodanou zprávu z výpravy)

Neděle 24. 11. 2019

V neděli po probuzení jsme se najedli chleba s nutellou a k tomu pili čaj. Vyčistili jsme si zuby a začali balit do malého i velkého batohu. Do malého jsme si zabalili věci na výlet, do velkého zbytek a vyrazili jsme. Šli jsme se projít po okolí, skrz les, kde jsme zahlédli 4 srny, které kolem proběhly. Dál byl po cestě rovný plácek u vody, tak jsme si zahráli špendlíky (úprava hry mrazík). Potom jsme vyrazili dál směrem k lomu. Když jsme si ho prohlédli a pokochali se, šli jsme zpět na chatu. Dobalili jsme už úplně všechno a šli jsme si zahrát ven ještě nějaké hry. Vyrazili jsme kousek dolů do vesnice na louku. Začali jsme hrát vybiku zpestřenou o šátky, ale zanedlouho se objevily kočky a všichni si je chtěli hladit, takže se hra nedohrála. Zbylo nás tedy jen pár, co jsme si stoupli do kroužku a jen tak si házeli s míčem. Hrála s námi i Ája, která za míčem běhala, tak jsme jí ho taky občas hodili. Pak už byla ale čas vyrazit na nádraží a nastoupit do vlaku směr Praha. Výprava byla vydařená.

Moudro

0 0 votes
Article Rating
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments