Habartov_25. – 27-3.2022 – deník+foto

Pátek
Naše výprava započala v pátek. Sraz byl na hlavním nádraží v 15:00, ale Ježek samozřejmě přišel pozdě jako vždy. Když už jsme byli všichni, tak jsme se vydali na nástupiště 5S na vlak směr Cheb. Ve vlaku nastal menší problém, a to najít volná nezarezervovaná místa. Po chvilce hledání se nám ovšem poštěstilo. Ve vlaku seděl takový veselý pán (který tam pil pivo) a celou dobu si povídal s Ježkem. Někteří se ale zabavili lepším způsobem. Například hraní karet, poslouchání hudby, a nebo spánek. Po cca třech a půl hodinách jsme dorazili do Sokolova, kde jsme chvilku čekali na autobus. Využili jsme příležitosti při čekání a zahráli se STO TŘI STOP. Po deseti minutové jízdě autobusem, jsme vystoupili v Habartově. Ze zastávky jsme šli kousek do kopce až ke skautské klubovně Dýmka Habartov. Čekali jsme tak 20 minut než nám paní přijde otevřít a rovnou jsme si u toho zacvičili. Když už jsme se konečně dostali do klubovny, naše první činnost byla večeře. Pak nás Kamča provedla klubovnama a ukázala nám, co kde je. Vybalili jsme si, připravili spaní a šli si vyčistit zuby.
(Kačka)
Dodatek:
Kamča nás dlouho zaháněla do postelí do spacáků, všichni po dlouhé cestě usínali, když v tom náhle se světla rozsvítila, prý na nás čaká noční hra. Nejprve jsme hráli hru v týmech se svíčkami s následným hledáním dračího vejce v temné klubovně kde hlídala dračice Ježek. Tak a teď už opravdu spát.
(Kamča)

SOBOTA
V sobotu nás vzbudili kolem osmé hodiny. Když už jsme se všichni trochu probrali, šli jsme si vyčistit zuby a pak na snídani. Po snídani jsme si zabalili na výlet – jídlo, pití, samé důležité věci.

HARTENBERG – BULDOCI – MAJÁK
Šli jsme se podívat k hradu Hartenberg, který byl v trochu “rozpadlém” stavu – nejspíš právě kvůli přestavbě byl zavřený. Přečetli jsme si nějaké zajímavosti a pokračovali dál na rozhlednu Cibulka. Cestou tam jsme si na jednom poli zahráli “buldoky” (je to hodně podobné hře Rybičky, rybáři jedou, jen místo rybáře ostatní loví buldok a nestačí se ho jen dotknout, aby ho dostal na svou stranu, musí ho ještě na 3 vteřiny zvednout nad zem, takže aby mu to hráči ztížili, hned si lehají na zem, pak je těžší je zvednout). U téhle hry musíte očekávat, zvlášť když se odehrává na poli, že budete mít slámu všude. Navíc jsme určitě na fotkách vypadali hrozně vtipně, když jsme se tam svíjeli jak žížaly. Po skončení hry se šlo dál a cestou jsme hráli dračák. A následovala další zastávka na hru – tentokrát jsme v lese hráli “maják” (jeden pípá a otáčí se, ostatní se různě schovávají, a když je člověk, který pípá, otočený zády k vám, musíte se ho rychle dotknout). Zvládli jsme odehrát pár kol.

CIBULKA – OBĚD – KŘÍŽE
Když už jsme byli blízko vyhlídce Cibulka (čemuž jsme ani nevěřili, protože ji nikdo z nás neviděl, jak byla schovaná za stromy), tak jsme přidali, protože jsme se chtěli najíst a trochu si odpočinout. Konečně jsme byli tam! Všichni jsme si sedli a dali si oběd. Povídala jsem si s Ježkem a Netopýrem. Když jsem dojedla (byla jsem hrozně pomalá a čekalo se už jen na mě), šli jsme nahoru na rozhlednu. Byl to krásný výhled. Udělali jsme si fotku, seběhli dolů, popadli věci a šli nazpátek. Cestou jsme se ještě zastavili v lesní stavbě podobné divadlu, ale s křesťanskými křiži.

MANŽELÉ – RUŠTÍ AGENTI
No, a když jsme si sedli, zjistili jsme, že nás čeká další hra, tentokrát až do večera. Byli jsme rozděleni do dvojic a šlo o to, že jsme s parťákem ve dvojici měli hrát, že jsme manželský pár ruských agentů, který předstírá, že jsou Slováci a žijí na Slovensku okupovaném ruskými vojáky a jde mu o to dostat se do Česka. Abychom dobře hráli manželský pár, museli jsme se o sobě v naší dvojici hodně dovědět. Co nejvíc informací pro večerní výslech. To jsme dělali celou cestu zpátky. Když jsme došli do našeho ubytování, měli jsme volno, ale po večeři a všem, co jsme měli udělat, nadešel čas na výslech.
První jsem šla já a Patrick, pak šla Světluška a Potápěč, potom Netopýr a Kamzík a nakonec Moudro s Kačkou (Cibulkou). Ptali se nás na opravdu zákeřné otázky, např. jakou barvu kartáčku má váš partner a podobné záludnosti. Nakonec vyhrála Světluška a Potápěč. Druzí byli Moudro a Cibulka, třetí Netopýr s Kamzíkem a poslední já a Patrick. Byl to skvělý den. Když už jsme byli unavení, šlo se spát, aby mohl začít nový den.
(Siréna)

NEDĚLE
Hned ráno po probuzení nás začala Kamča hnát, abychom byli co nejrychleji sbalení a začali uklízet. Ke snídani jsme tentokrát měli párky s rohlíkem, běžně se o poslední kus masa bojuje, ale tentokrát musel Orbit ostatní děti pobízet aby si vzali další, Moudro se jich přejedl. Tak, teď ještě nezapomenout svačinu a máme sbaleno. Mezi tím co Kamča předává zpět klubovnu, si krátíme čas hrami venku. Následně pak zjišťujeme od vedoucí klubovny, že naše plánovaná cesta kolem lomu je nemožná. Takže cesta do Sokolova bude dobrodrůžo. Skrz zarostlé cesty se nakonec jde pohodlně a rychle. Do Sokolo dorážíme dříve, dáme si oběd v altánku v parku, kde na nás krásně svítí slunce, zahrajeme si ještě pár her, jako třeba bomba štít, a jde se na vlak. Tam nám Kamča dovolí si koupit něco menšího na chuť do vlaku. Ve vlaku bylo tentokrát dost místa i na společné sezení. Všichni zcela unaveni ve vlaku odpočíváme. Těsně před Prahou se na kolejišti stala nehoda, do Prahy tak dorážíme o 40 minut později. Všichni se spolu loučíme, zbývá nám jen pokřik a rychle domů na večeři.
(Kamča)

Neděle
V neděli jsme vstávali brzo, protože jsme si museli zabalit.K snídani byly párky s rohlíky (mňam).Po snídani jsme vyrazili směr Sokolov s batohy. Úspěšně jsme došli a při čekání na vlak jsme si zahráli nějaké ty hry v parku a odpočinuli si. Následně jsme dojeli vlakem na Hlavní nádraží a tam se rozloučili.
Kamzík


Celé album zde


Jak se Vám líbí zprávy, napište nám do komentáře 🙂 .

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments