Blaník

Pátek

Ve čtyři odpoledne jsme se sešli na Hlaváku. Vlakem jsme jeli přibližně 45 minut, někteří z nás seděli na chodbě a někteří v kupé. V Benešově jsme přestoupili na druhý vlak, kterým jsme jeli na až do Vlašimi. Od nádraží jsme šli cca hodinu, v lese a v noci, do skautské klubovny. Tam na nás čekal Orbit. Poté co nás majitel seznámil se vším okolo ubytování, jsme si odložili věci a šli jsme se najíst. Po jídle byla pak volná zábava a pak spánek. 

Sobota

Vstávali jsme okolo půl osmé. Ke snídani jsme měli marmáslo s rohlíkem. Následovala hygiena a zabalení na výlet. Pěšky jsme došli do Vlašimi, kde jsme čekali na autobus, který nás přepravil do Louňovic pod Blaníkem odkud jsme šli cca 3 km až na malý Blaník. Po výšlapu jsme si dali grupenzí foto u rozhledny a šli dolu ke vchodu do Blanické skály. U skály jsme se zastavili, najedli a já přečetla legendu o Blanických rytířích. Poté jsme se vydali na cestu zpět. Vyfotili jsme se u kopie základního kamene, který je umístěný v Národním divadle. Cestou jsme děti rozdělili do manželských párů za účelem, aby se o sobě dozvěděly co nejvíce. Po ukrutně dlouhé cestě jsme konečně došli do chaty. Všichni jsme byli strašně utahaní, ale přesto jsme zvládli dohrát hru. Nejdůrevnějším párem byli Kamzík a Ondra. Poté jsme si zahráli městečko Palermo, kde snad pokaždé v prvním kole Potápěč umřel. Pak už následoval spánek.

Cibulka+Potápěč+Popelka


Neděle

Neděle začala probuzením a snídaní v podobě jogurtu a čaje. Hned po snídaní jsme si zabalili věci a vrhli se na uklízení chaty a dosekávání dříví. Zanedlouho si pro chatu přijel správce a my jsme se vydali na cestu k nádraží. Jelikož nám ale zbývalo ještě spousta času, vyrazili jsme obdivovat Vlašimskou přírodu do zdejšího parku, kde jsme si také zahráli pár her. Čas ubíhal, nám už začínala být zima, a tak jsme skončili na nádraží, kde jsme čekali další hodinu na příjezd vlaku. Vlakem jsme jeli něco kolem hodiny a půl, ale nakonec jsme šťastně dorazili do Prahy. Rozloučili jsme se a každý se vydal vlastní cestou domů.

Kamzík 

Celé album ke stažení

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments