O nás

O nás

Turistický oddíl mládeže Filištíni nabízí dětem a mládeži upustit od každodenního života ve městě a vydat se do přírody. Součástí oddílového programu jsou středeční schůzky a měsíční výpravy mimo Prahu. Zde děti hrají nejrůznější pohybové i společenské hry, venku i v klubovně, učí se samostatnosti a novým dovednostem nejen v oblasti turistiky. Atmosféra oddílu je velmi přátelská. Výlety jsou uzpůsobeny možnostem dětí a zahrnují různé prohlídky hradů a zámků, poznávání krás přírody po celé ČR a jsou také oživovány hrami.

Turistika je sport zlepšující vytrvalost a fyzickou zdatnost, nabízí spoustu forem zábavy. Do výprav jsou zahrnuty i jiné turistické aktivity, například běžkování, cykloturistika, či lezení po skalách i na kryté stěně.

Náš oddíl je vhodný pro děti od 7 do 15 let

Výhody

Tyto výpravy mají hned několik výhod, jako je získávání nových zážitků, pobyt na čerstvém vzduchu, nízká cena, zábava v kruhu přátel, osamostatňování se a získávání nových zkušeností co se týče cestování či pobytu v přírodě.

Vedoucí

Oddíl vedou zkušení vedoucí s mnohaletou praxí, kteří v oddílu sami vyrůstali. Vedoucí absolvují školení pod záštitou Českého klubu turistů či Českého červeného kříže.

Schůzky a výpravy

Oddílové schůzky probíhají každou středu od 16:30 na Praze 13, ulice V Hůrkách. Pohybujeme se většinou na hřišti či v parku v okolí. Máme zde i klubovnu, ta se nachází v ulici Husníkova. Výpravy se pořádají každý měsíc do nejrůznějších krajů ČR, pod stan i do chaty. Jezdíme především o víkendech, podzimních, velikonočních a pololetních prázdninách. Školní rok je zakončen letním táborem na 2-3 týdny. Zprávy z našich již uplynulých výprav naleznete v sekci ,,Výpravy”

Členské příspěvky

Členské příspěvky se platí jednou za pololetí a to ve výši 400 Kč. Dále se platí výpravy, kterých se dítě bude chtít zúčastnit (těsně před odjezdem na výpravu).

Nábor

V případě zájmu je možné přijít na jakoukoliv schůzku – vždy ve středu od 16:30 do 18:00 na Hůrce, ulice V Hůrkách. Na místo srazu je vidět od vestibulu stanice metra.

Jak se k nám dostanete

MHD: Nejjednodušší variantou je dojet metrem linky B na stanici Hůrka, z vestibulu vystoupit levým východem a následně po chodníku mezi travnatými placi dojít k lavičkám, kde se scházíme před každou schůzkou

Autem: Pokud k nám pojedete autem, nejjednodušší je zaparkovat na parkovišti v ulici Husníkova, scházíme se o kousek dál v ulici V Hůrkách u laviček. Je zde charakteristický podchod s nápisem „Čalounictví“.